Ilm Täna: 24 ... 30 Homme: 20 ... 28
Allikas: EMHI
Minu kuhuminna.ee
Fotogaleriid
Reede, 20. juuli 2018
Näitused-messid
"Loomulik surm" - Parim ajutine näitus 2016!
Jaga Facebookis
Telli toimumise meeldetuletus
Toimumiskoht:   Eesti Tervishoiu Muuseum
Tallinn , lai 28/30 , Harjumaa

Toimumisaeg:  28.10.2016 - 31.08.2017

Eesti parim ajutine näitus 2016! Avatud kuni 31.08.2017.

Käeosolev näitus räägib surmast ja sellega seotud teemadest. Surm võib tunduda hirmutav, jätta meid leinama, aga see võib anda meile ka tööd, leiba, loomingulist inspiratsiooni ja koguni meelelahutust. Enamus meist püüab surma vältida, teised puutuvad sellega pidevalt kokku. Noorena oleme valmis surema, et saada oma tahtmist või unustada õnnetut armastust; vanaks saades aga klammerdume elu külge. Mis on surm ja milliseid tundeid see meis tekitab?

Näitus aitab tuua selgust surmaga seotud küsimustesse ja tunnetesse, näidates surma kui loomulikku elu osa, mida ei ole vaja karta ega müstifitseerida.

Surmatemaatikat on Eesti muuseumides käsitletud varemgi, kuid peamiselt siiski ajaloolise surmakombestiku tutvustamise või erinevate kunstiprojektide raames. Meie näituse puhul on lähenemine teine ja lähtub peamiselt loomuliku surma füüsilisest, bioloogilisest ja sotsiaalsest vaatenurgast.

Näitusel selgitame, miks ja kuidas inimesed surevad, kirjeldame kehaga toimuvaid surmajärgseid muutusi, puudutame surija kohtlemise eetilist külge ning teisi surmaga seotud teemasid nagu surmahirm, matused, toimetulek leinaga, lahkunu mälestamine, matusekombestik eri usundites jne.

Lisaks koostajatele saavad näitusel sõna erinevad inimesed – surmateema uurijad, muusika- ja putukaeksperdid, matusekorraldajad ning inimesed meie ümbert, kellega salvestatud intervjuud kirjeldavad erinevaid surmaga seotud mõtteid ja tundeid. Näitusel saab kuulata matusemuusikat, sooritada virtuaalset lahkamist digilaual, näha erinevaid surma ja leinaga seotud esemeid.

Näituse eesmärk on harida külastajat. Haritus on antud teemast rääkides suur eelis, sest ainult teadmised võimaldavad vähendada hirmu ja ebameeldivaid kujutluspilte tundmatu olukorra ees.

Näitus on sündinud koostöös erialaspetsialistidega ja mõeldud täiskasvanutele ning õpilastele alates põhikoolist. Tekst on eesti, inglise ja vene keeles.

Näituse jaoks kirjutatud tekstid, graafikud, skeemid, fotod on jäädvustatud näituse kataloogis, mida saab kohapealt osta.

Näituse ülesehitus
Sisulises ülesehituses on 5 põhiteemat, mille juurde kuulub ligi 15 alateemat:
1 Sissejuhatus ja surma evolutsiooniline põhjendus
2 Mis on surm ja mis juhtub kehaga peale surma
3 Matused
4 Mälestus inimesest
5 Väärikas surm, lein ja surmahirm

Kommenteeri:
Nimi: E-post:
NB! Nime lisamine on kohustuslik, e-posti lisamine vabatahtlik (jääb nähtavaks teistele)
KontrollkoodLiida pildil
olevad numbrid
Esitleme
Sinu toote, teenuse või ürituse reklaamtekst võiks olla siin!
Soovid tutvustada oma toodet, teenust või tulevat üritust? Tee seda siin! Siin, ...
Kuhuminna.ee ootab uudiseid vaba aja sisustamisega seotud teemadel!
Kui sa oled avanud hubase restorani, karmi rockiklubi või sul on toimumas Eesti ...
Soovitame
Kilogramm autogramme
VENÜ Poska 15 Tallinn
See oli 1967. aastal, olin siis 15-aastane, kui otsustasin hakata kirjateel koguma kuulsate ja mulle sümpaatsete inimeste fotosid koos ...
Näitus Lennusadamas "100 aastat kiilu all. Eesti lugu laevades 1918-2018Mereriigi saatus on vältimatult seotud tema laevadega. Need viisid ära ja tõid tagasi, ...
Näitus "Õitsev (aju)vabadus. Noorte elust ja olust 1990. aastate Eestis"Hugo Treffneri Gümnaasiumi 11. klassi õpilased annavad näitusega aimu, milline on tänapäeva ...
Näitus "Tšehhi moodne arhitektuur – Bohuslav Fuchs"
Eesti Arhitektuurimuuseum
Arhitekt Bohuslav Fuchs (1895–1972) on 20. sajandi tuntumaid Tšehhi arhitekte, kes mängis ...
© Kuhuminna.ee 2005 - 2018 Ideed ja ettepanekud on oodatud: tel. +372 56 668 633, e-mail info@kuhuminna.ee
Reklaam Kuhuminna.ee-s | Kuhuminna.ee