Ilm Täna: 12 ... 20 Homme: 14 ... 19
Allikas: EMHI
Minu kuhuminna.ee
Fotogaleriid
Pühapäev, 31. mai 2020
Näitused-messid
Alvar Reisner "Inimestest majadeni"
Jaga Facebookis
Telli toimumise meeldetuletus
Staapli Art Galerii
Tallinn Harjumaa Staapli 3

Toimumisaeg:  05.09.2019 - 13.10.2019
Kell: E-N 10-20.00, R-P 9-20.00

Alvar Reisner "Inimestest majadeni"

Neljapäeval, 5. septembril kell 18.00, avatakse Staapli 3 galeriis Alvar Reisneri isikunäitus "Inimestest majadeni".

"Inimestest majadeni" kajastab Alvar Reisneri hiliseimat loomingut ja on tema esimene isikunäitus viimase 5 aasta jooksul. Nagu pealkirigi ütleb on tegemist näitusega, mille temaatikaks on inimesed, majad, linnaosad ja piirkonnad ning inimeste liikumised majast majja - autoga, jalgrattaga või jalgsi. Kunstnikku inspireerib arhitektuur ja kõik milles on vähegi nõukaaegset hõngu.

Alvar Reisner ise on öeldnud, et ta peab nn maalipäevikut, kus iga sissekanne (maal) kajastab hetke, piirkonda ja linnaruumi disaini. Kui ajaloost paralleeli tõmmata siis sellega tegeles maalikunst läbi ajaloo, kuid Reisner näeb, et tol ajal olid inspireerivaks enamasti romantilised maastikud, järved, mets jne. Niisiis sama kontseptsiooni järgides pöörab kunstnik oma pilgu linnaruumi ja omamoodi flanööridele, linnauudistajatele, kelle kujutamisel on oluline osa kaasaegse linnaruumi mõistmisel ja kirjeldamisel. Nendes hetkedes on kunstnik nii uudistaja kui üks uudistatav.

Reisneri maalid ei ole reportaaž tegelikkusest, pigem mõjub iga teos nihkes reaalsusena. Jooksu pealt kogetud esteeetilised luuletused. Tema maalid on tihti loodud leitud või taaskasutatud lõuenditele, mis jätkavad linnaruumis liikumist ja kannavad oma ajalugu edasi maali vundamendina. Maalide foonil on omapärane huumor, kas pealkirjade või stseenidena, mis annab töödele muheda äratundmisrõõmu.

Need põgusad stsenaariumid linnaruumile omasest dünaamilisest liikuvusest toovadki vaatajani kunstniku enda tõlgenduse inimeste ja hoonete kaduvast sünergiast.

Alvar Reisner on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali eriala ja on töötanud õppejõuna Eesti Kunstiakadeemias. Alvar on pälvinud Harald Raudsepa stipendiumi ja oli esimene, kellele anti välja Eduard Wiiralt nimeline stipendium. 2013. aastast on ta vabakutseline kunstnik ja galerist.


Näituse avamine: 05.09.2019 kell 18.00-20.00
Näitus jääb avatuks kuni 13.10.2019
Galerii on avatud: E-N 10-20.00, R-P 9-20.00

Lisainformatsioon:
info@staapliart.ee
www.staapliart.ee
https://www.facebook.com/alvarreisnerart/

Kommenteeri:
Nimi: E-post:
NB! Nime lisamine on kohustuslik, e-posti lisamine vabatahtlik (jääb nähtavaks teistele)
KontrollkoodLiida pildil
olevad numbrid
Esitleme
Sinu toote, teenuse või ürituse reklaamtekst võiks olla siin!
Soovid tutvustada oma toodet, teenust või tulevat üritust? Tee seda siin! Siin, ...
Kuhuminna.ee ootab uudiseid vaba aja sisustamisega seotud teemadel!
Kui sa oled avanud hubase restorani, karmi rockiklubi või sul on toimumas Eesti ...
Soovitame
Patarei vangla muuseum
Patarei merekindlus
Patarei vangla näituseala "Kommunism on vangla" töötab 2020. aasta hooajal 22.05.-07.06. R-P ja 10.06.-30.09. K-P kell 10-18 (pileteid m ...
„ELAV RUUM: sajand Eesti arhitektuuri”
Eesti Arhitektuurimuuseum
Eesti Arhitektuurimuuseumi püsinäitus tutvustab siinse professionaalse arhitektuuri- ja ruumikultuuri arengut. Eesti arhitektuuri ajatelg ...
Näitus „Anne Veski. Tähelend“Näitus „Anne Veski. Tähelend“ kutsub teid muinasjutulisele tähelennule koos estraadimaailma roosiaia kuningannaga. Anne Veski hääle ...
© Kuhuminna.ee 2005 - 2020 Ideed ja ettepanekud on oodatud: tel. +372 56 668 633, e-mail info@kuhuminna.ee
Reklaam Kuhuminna.ee-s | Kuhuminna.ee