Ilm Täna: 8 ... 13 Homme: 10 ... 14
Allikas: EMHI
Minu kuhuminna.ee
Fotogaleriid
Neljapäev, 28. oktoober 2021
Uudis
Esietendub Katrin Essensoni-Jane Saksa "Hämarad lood"
Jaga Facebookis


Järgmisel nädalal, 17., 18. ja 19. novembril püüavad Katrin Essenson ja Jane Saks Kanuti Gildi SAALis taju seatud agade vahelt läbi laveerida.

Esietendub kahe kunstniku uuslavastus „Hämarad lood”.

Katrin Essensoni ja Jane Saksa ühistööst võib oodata läbimõeldust ja –tunnetatust nagu Essensoni eelmistegi tööde puhul. Süüdimatuid seoseid ja nalju niikuinii. Essensoni eelmisest lavastuse esietendusest Kanuti Gildi SAALis on möödas juba pea poolteist aastat. Koos Jane Saksaga on neid olnud aega mõtteid ja küsimusi koguda ja neid on kogunenud mitmeid.

Kuidas oleks kui spekuleeriks õige pisut idioodi positsiooniga. Püüaks kõrvale jätta, ära unustada oma senised arvamused ja harjumused ja käituda laval nii, et tegevus ise annaks tähenduse, kui annab. Ja küll ta annab, kuhu ta pääseb. See on raske ja nõuab siirast ja ausat suhtumist. Ei ole kerge olla kahe vahel. Uskuda ja siis mitte uskuda. Paradoksaalsena paistab seegi, et kui juhtud omama radikaalset arvamust, siis on mõningatel juhtudel parem jätta see enda teada. Essenson ja Saks julgevad omada arvamust aga tegelevad hetke müra ja inforohket ühisruumi arvestades vaatlemisega kõige laiemas mõttes. See on püüd fenomenoloogia poole, aga teooriast ei maksa ka lolliks minna.

Kommunikatsioon ja mõtte puhtal kujul edastamine paistab võimatu – kõigil on omad agad, vanad arusaamisharjumused ja klišeed. Kas tolerantsi jätkub vaid senimaani, kuni miski hakkab sind isiklikult puudutama? Või kui sallid kõiki seisukohti on sul veel alles ka enda oma?Jätta otsad lahti, teades siiski täpselt mida laval teed, käia sellel katsumatul piiril, millel käib ühtaegu kõige teadlikum ja kõige ebateadlikum. Seejuures püüavad Esseson ja Saks olla pidevas tähelepanulikkuse seisundis, et ära tajuda, kui vanad harjumused peale tulevad.

Essenson ja Saks tulevad SAALi seisma habemenoa teral, nagu ikka, kui tahad midagi täpset, kuid hämarat purki püüda.18.novembril toimub pärast etendust kohtumine tegijatega mida modereerib Laur Kaunissaare.Katrin Essenson on koreograaf, etendaja, lavastaja, kunstnik kes loonud tantsuetendusi alates 1998.aastast. Tema töid on esitatud erinevatel tantsu- ja kunstifestivalidel Eestis, Saksamaal, Hollandis, Sloveenias, Itaalias, Prantsusmaal jne. Tema viimaseks tööks Kanuti Gildi SAALis oli lavastus “Sündmuste horisont” (koos Mari Savitskiga).
Jane Saks on stsenograaf, kunstnik ja etendaja kes elanud ja töötanud Eestis, Portugalis ja Hispaanias. Hetkel baseerub Berliinis, kus lisaks teatriprojektidele on teinud mitmeid näitusi, osalenud kunstiprojektides ning performance-festivalidel.

Lavastuse valmimist on toetanud Kanuti Gildi SAAL, Studio Wilhelm Groener (Berliin), MTÜ Kirbutsirkus, Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvuskultuurifond, MTÜ Kirbutsirkus.

Piletid saadaval piletimüügi kohtades üle Eesti.
www.saal.ee


Kommenteeri:
Nimi: E-post:
NB! Nime lisamine on kohustuslik, e-posti lisamine vabatahtlik (jääb nähtavaks teistele)
KontrollkoodLiida pildil
olevad numbrid
Esitleme
Külaliskorter Pärnus - 190 EUR/nädal!
Naudi Eesti suve Pärnus! Rendi luksuslik külaliskorter nädalaks Pärnusse! Hind vaid 180 EUR/nädal j ...
Nahkistmed Sinu autosse!
Softman Grupp OÜ paigaldab Sinu auto riidest istmekatete asemele luksusliku nahk-katte. Nahksisustuse saab p ...
Sinu toote, teenuse või ürituse reklaamtekst võiks olla siin!
Soovid tutvustada oma toodet, teenust või tulevat üritust? Tee seda siin! Siin, ...
Kuhuminna.ee ootab uudiseid vaba aja sisustamisega seotud teemadel!
Kui sa oled avanud hubase restorani, karmi rockiklubi või sul on toimumas Eesti ...
Uudised
© Kuhuminna.ee 2005 - 2021 Ideed ja ettepanekud on oodatud: tel. +372 56 668 633, e-mail info@kuhuminna.ee
Reklaam Kuhuminna.ee-s | Kuhuminna.ee