Ilm Täna: 4 ... 8 Homme: 3 ... 6
Allikas: EMHI
Minu kuhuminna.ee
Fotogaleriid
Kolmapäev, 20. november 2019
Uudis
Esietendub Maret Mursa debüütlavastus "Neli vaadet"
Jaga Facebookis


15. oktoobril jõuab publiku ette Lavakunstikooli Alexanderi tehnika õpetaja Maret Mursa debüütlavastus "Neli vaadet", mis sünnib osana Mursa doktoriõppe uurimistööst "Teadlik inhibitsioon esineja töös", käsitledes Alexanderi tehnika põhimõtete kasutamist stampvõtete peatamiseks.


"Neli vaadet" on neli tantsulis-muusikalist vaadet ühele loole. Laval on kaks tantsijat – Tiina Ollesk ja Rene Nõmmik. Muusikalise helipildi loovad Anne Türnpu, Citra Krista Joonas, Edward Krimm ja Jaagup Tormis. Lugu ja selle väljendamise viisid tõukuvad Alexanderi tehnika ja kinesioloogia kokkupuutest, mis teaduslik-kunstiliste meetoditega on kaevunud inimese süvakihtidesse ning leidnud sealt üles midagi, mis varem tähelepanu alt väljas oli.


Alexanderi tehnika on meetod, mille abil saab inimene teadlikuks sellest, millised on tema kehasse ladestunud reageerimismustrid, harjumused, reaktsioonid. Nende parem tundmaõppimine aitab nii kehaliste pingete lahendamisel kui ka üldisema harmoonia leidmisel. Kinesioloogia on psühhofüsioloogiline korrektsiooni meetod, mis baseerub Hiina energiaõpetusel ning aitab – nagu ka Alexanderi tehnika – inimesel paremini tundma õppida tema kehasse ladestunud varjatud kihistusi.


Kaks aastat tagasi alustas lavakunstikooli Alexanderi tehnika õpetaja Maret Mursa Tormis koostööd Tartu Ülikooli kinesioloogia laborteaduritega. Neid ühendas huvi selle vastu, kuidas inimene saaks teadlikuks tema kehasse ladestunud varjatud kihistustest. Sest iga looja väsib oma arsenalist, iga loomine peaks aga kaasa tooma midagi uut. Kuidas uut ligi lasta? Kuue esineja uurimine tõi kaasa üllatavaid tulemusi. Need tulemused on nüüd laval vaataja ees. Mida esineja nüüd nende tulemuste teadlikuks tõusmisega peale hakkab? Kas tantsija muutub paremaks tantsijaks, laulja paremaks lauljaks, murdvaras paremaks murdvargaks? Alexanderi tehnika on nähtamatu särk meie seljas, need tulemused on laval vaataja ees.


See pole psühhoanalüüs. Need pole kollektiivsed arhetüübid.
Need on inimesed ja nende lood.


Lavastaja: Maret Mursa
Tants: Tiina Ollesk ja Rene Nõmmik
Muusika: Anne Türnpu, Citra Krista Joonas, Edward Krimm, Jaagup Tormis
Valguskujundus: Airi Eras
Kostüüm: Reet Aus
Etendused toimuvad 15. ja 16. oktoobril kell 19 Teatris NO99. Piletid Piletimaailmast ja Teater NO99 kassast.


Projekti koduleht www.lavakas.ee.


Kommenteeri:
Nimi: E-post:
NB! Nime lisamine on kohustuslik, e-posti lisamine vabatahtlik (jääb nähtavaks teistele)
KontrollkoodLiida pildil
olevad numbrid
Esitleme
Külaliskorter Pärnus - 190 EUR/nädal!
Naudi Eesti suve Pärnus! Rendi luksuslik külaliskorter nädalaks Pärnusse! Hind vaid 180 EUR/nädal juunis, augustis. Hind sisaldab kõike ...
Sinu toote, teenuse või ürituse reklaamtekst võiks olla siin!
Soovid tutvustada oma toodet, teenust või tulevat üritust? Tee seda siin! Siin, ...
Kuhuminna.ee ootab uudiseid vaba aja sisustamisega seotud teemadel!
Kui sa oled avanud hubase restorani, karmi rockiklubi või sul on toimumas Eesti ...
Uudised
© Kuhuminna.ee 2005 - 2019 Ideed ja ettepanekud on oodatud: tel. +372 56 668 633, e-mail info@kuhuminna.ee
Reklaam Kuhuminna.ee-s | Kuhuminna.ee